PODPORA MAXI-COSI
JAK VÁM MŮŽEME POMOCI?

Časté dotazy

Níže najdete odpovědi na nejčastější dotazy.

Autosedačky

Vztahuje se na roztržení a oka 24 měsíční záruka?
Díry, oka, spálená místa a jiné poškození vyplývající z každodenního použití nejsou v souladu s podmínkami záruky. Chápeme, že i nejlepší péče o produkt se můžete setkat s nepředvídanou nebo nevysvětlitelnou nehodou. Pokud je Váš Maxi-Cosi produkt poškozen, a toto poškození se nevztahuje naši záruku, můžeme jej opravit nebo dodat náhradní díl za přiměřený poplatek.
Je možné, aby se vešly 3 autosedačky na zadní sedadlo?

V závislosti na typu vozidla můžou být 3 autosedačky na zadním sedadle.

Doporučujeme vzít vaše auto k prodejci pro kontrolu.
Mohu použít autosedačku na sedadle spolujezdce?
Dětské autosedačky mohou být umístěny na předním sedadle spolujezdce, ale zadní sedadlo je vhodnější. Při použití dětské autosedačky (0-13 měsíc) na předním sedadle spolujezdce se ujistěte, že sedačka nemá čelní airbag, nebo že byl airbag deaktivován. Při použití autosedačky pro starší děti (9 měsíců až 12 let), musí být přední sedadlo spolujezdce v nejzadnější poloze.
Mohu použít autosedačku, pokud byla poškozena?

Autosedačka by neměla být použita, pokud je některá část rozbitá, potrhaná nebo chybí.


Je důležité, že nebudete používat autosedačky, které byly zapojeny do autonehody, i když se jejich aspekt nezmění. Při srážce může být výrazně poškozena struktura autosedačky.
Jsou autosedačky Maxi-cosi vhodné pro všechny automobily?
Dětské autosedačky Maxi-Cosi byly vyvinuty jako univerzální autosedačky. To znamená, že by měli být vhodné téměř pro všechny automobily. V souladu s Evropskou bezpečnostní normou ECE R44 / 04 jsou autosedačky univerzální, pokud je při připevnění autosedačky vyžadována minimální délka bezpečnostního pásu. Automobilový průmysl je s tímto obeznámen. Výrobci automobilů někdy za vyhovující označují bezpečnostní pásy, které jen stěží stačí pro správné připevnění dětské autosedačky. Pokud se v návodu na použití vašeho automobilu uvádí, že pásy jsou vhodné pro použití univerzálních autosedaček, neměl by se při její instalaci vyskytnout problém. Přesto doporučujeme vyzkoušet první instalaci autosedačky ještě před jejím nákupem. Váš prodejce vám s tím může pomoci.
Je bezpečné používat již použitou autosedačku?
Nedoporučujeme nákup použitých autosedaček. Historie opotřebované autosedačky je často neznámá. Jinými slovy s jistotou nevíte, jak byla autosedačka používána. U autosedačky, která byla přítomna při nehodě, již není zaručeno, že bude bezpečná. Sedačka může být poškozena také jiným způsobem nebo může být neúplná.
Jak dlouho bude má oprava trvat?

Naše obvyklá doba odezvy jsou 2-3 pracovní dny, nikoli včetně:

- Speciální objednávky náhradních dílů, které vyžadují až 14 pracovních dní

- Době přepravy, která se může lišit, v závislosti na místě určení.

V některých případech se opravy k Vám můžou dostat dříve. Ve vzácných případech tyto opravy můžou trvat déle.
Jaké jsou výhody 5-bodového pásu?

K dispozici jsou 3 hlavní důvody, proč se Maxi-Cosi rozhodlo vybavit své batolecí autosedačky 5-bodovým pásem:


1. Síly nárazu jsou přeneseny ze sedadla na tuhé části těla dítěte, které můžou snést vysoké zatížení: ramena a boky / pánevní kosti.


2. Děti jsou zabezpečeny pevněji, a proto zůstávají v nejbezpečnější pozici v autosedačce při všech typech nehod (čelních nebo bočních nárazech, ale i převrácení).


3. 5-bodový pás nabízí snadné nastavení na rostoucí dítě a perfektně sedí pro děti všech velikostí.
Jaké jsou nevýhody 5-bodového pásu?

Nevýhodou 5-bodového pásu je, že některé děti se snaží otevřít postroje, nebo se snaží dostat své ruce z bezpečnostního pásu. To je z důvodu těsné instalace ramenních popruhů omezeno, a tak se dítě může cítit nepříjemně.


Doporučujeme rodičům, aby vysvětlili dítěti velmi dobře, proč je nutné správné zabezpečení. Zkuste nepoutat dítě příliš těsně (1 cm odchylka bezpečnostního pásu je povolena). Udržet dítě zaměstnané je také možnost, aby se uvolnilo.
Co mohu dělat, když dítě často uniká z bezpečnostního postroje?
Děti by obvykle neměly mít možnost uniknout z 5-bodového postroje. Můžete se pokusit více utáhnout postroj (samovolné uvolnění postroje je v odchylce 1cm). Pokud je dítě správně usazeno, nemělo by být možné, aby se samo uvolnilo z bezpečnostního postroje.
Jaké jsou šance při roll-over nehodě?
Typ nehod na zemi se liší. Podle mezinárodního výzkumu většina všech nehod je způsobena čelním nárazem. Druhým největším rizikem je boční náraz, následuje zpětná and roll-over nehoda u asi 5% z celkového počtu nehod.
Mohu sklopit MiloFix v proti směru jízdy?
I v protisměru jízdy má MiloFix jedinečnou funkci měnit polohy. Tyto přirozené polohy byly navrženy tak, aby co nejlépe chránily dítěte v případě srážky, kdy je důležité aby autosedačka měla tuto pevnou pozici. Pro větší pohodlí novorozence polštář, který je součástí nabízí optimální posed. Nicméně, vozy jsou různé, a autosedačka může být polohována příliš zpříma pokud je v sedadle vozidla hluboký úhel. Pokud je to možné, nastavte posed sedadla vozidla nebo vyplňte díru sedadla beze změny směrování bezpečnostního pásu auta.
Mohu sklopit Opal v proti směru jízdy?
I v protisměru jízdy má Opal jedinečnou funkci měnit polohy. Tyto přirozené polohy byly navrženy tak, aby co nejlépe chránily dítěte v případě srážky, kdy je důležité aby autosedačka měla tuto pevnou pozici. Pro větší pohodlí novorozence polštář, který je součástí nabízí optimální posed. Nicméně, vozy jsou různé, a autosedačka může být polohována příliš zpříma pokud je v sedadle vozidla hluboký úhel. Pokud je to možné, nastavte posed sedadla vozidla nebo vyplňte díru sedadla beze změny směrování bezpečnostního pásu auta.
Od kdy může být odstraněn podpůrný polštář z MiloFix?
Podpůrný polštář poskytuje Vašemu dítě větší pohodlí hned po narození. Doporučujeme Vám jej používat od narození do cca 5,5kg. Pokud se Vám bude zdát, že je Vaše dítě v autosedačce umístěno příliš těsně, a přesahuje 5,5kg, pak můžete odstranit podpůrný polštář, a použijte pouze autosedačku.
Je bezpečné používat již použitou autosedačku?
Nedoporučujeme nákup použitých autosedaček. Historie opotřebované autosedačky je často neznámá. Jinými slovy s jistotou nevíte, jak byla autosedačka používána. U autosedačky, která byla přítomna při nehodě, již není zaručeno, že bude bezpečná. Sedačka může být poškozena také jiným způsobem nebo může být neúplná.
Pásy nejsou stejně dlouhé. Proč?
Nerovnoměrně dlouhé pásy mohou být způsobeny nesprávným vedením systému popruhů. Zkontrolujte, zda pásy nejsou stočené na zadní části sedadla a zda natahovací pás (který vede dopředu do spodní části pláště) je ve středu systému. Také zkontrolujte, zda se pás snadno pohybuje tam a zpět skrze otvor pro rameno. Pro plynulý pohyb by přezka pásu měla být zcela vyklenuta dopředu. Tato přezka funguje uvolněním napínače pásu. Pokud problém po této kontrole neodezní, kontaktujte svého prodejce.

Kočárky

Jsou k dispozici adaptéry pro instalaci na mou dětskou autosedačku a kočárek?
Všechny kočárky Maxi-Cosi, které jsou kompatibilní s autosedačkou Maxi-Cosi jsou dodávány s adaptéry. Řada dalších výrobců kočárků také nabízejí adaptéry, které mohou být použity k připevnění autosedačky Maxi-Cosi k rámu. Zeptejte se svého prodejce, zda existují nějaké adaptéry, které mohou být použity s kočárkem.
Vztahuje se na roztržení a oka 24 měsíční záruka?
Díry, oka, spálená místa a jiné poškození vyplývající z každodenního použití nejsou v souladu s podmínkami záruky. Chápeme, že i nejlepší péče o produkt se můžete setkat s nepředvídanou nebo nevysvětlitelnou nehodou. Pokud je Váš Maxi-Cosi produkt poškozen, a toto poškození se nevztahuje naši záruku, můžeme jej opravit nebo dodat náhradní díl za přiměřený poplatek.
Mohu si objednat náhradní díly pro mou Maxi-Cosi?
Pokud Vámi požadovaná služba není zahrnuta v záruce, náhradní díly lze objednat prostřednictvím místního prodejce za přiměřený poplatek.
Mohu si vzít kočárek do letadla?
Většina leteckých společností bude umožňovat jen jeden, malý a plně skládací kočárek (5 - 7 kg) v kabině. Ve většině případů budete muset nechat zkontrolovat na přepážce pro odbavení. Doporučujeme septát u letecké společnosti předem na specifická pravidla, protože se mohou lišit podle letecké společnosti.
Mohu použít kočárek, pokud je rozbitý?

Pro bezpečnost Vašeho nejmenšího, byste neměli používat kočárek, pokud je některá část rozbitá, potrhaná nebo chybí.


Může Maxi-Cosi kočárek / hluboké lůžko být použito pro spaní v noci?
Maxi-Cosi kočárek nabízí Vašemu dítěti pohodlné místo k odpočinku, jako například při procházkách. Ale pro zajištění dobrého nočního odpočinku, doporučujeme mít Vaše dítě v postýlce. Matrace v postýlce, je silnější, lépe odvětrává, a je speciálně navržen tak, aby Vaše dítě mělo pohodlnější noční odpočinek.
Can I fold my Maxi-Cosi Adorra stroller when the seat is facing me?
Yes, the Maxi-Cosi Adorra stroller can be folded both with the seat facing the road or the parent.

Can I hang a nursery bag on the Maxi-Cosi Adorra stroller?
Yes. You can hang a nursery bag on the handles of the Maxi-Cosi Adorra stroller. The maximum weight limit is 2kg.

Can I use a parasol with the Maxi-Cosi Adorra stroller?
Yes. You can easily fit the Maxi-Cosi Parasol on the Maxi-Cosi Adorra stroller. A parasol clip is included with your Maxi-Cosi Adorra stroller.

Can I wash the Maxi-Cosi Adorra stroller comfort cushion and cover in the washing machine?
No, the Maxi-Cosi Adorra stroller comfort cushion and cover are not removable: this needs to be washed with water, soap and a sponge.

Is the Maxi-Cosi Adorra stroller compatible with Maxi-Cosi carrycots?
Yes, the Maxi-Cosi Adorra stroller is compatible with Maxi-Cosi carrycots. It is also compatible with Maxi-Cosi car seats.

What age range is the Maxi-Cosi Adorra stroller suitable for?
The Maxi-Cosi Adorra stroller is designed for children from birth to around 15kg (around 3½ years old).

To give your baby optimal protection, we recommend using the Adorra stroller with a Maxi-Cosi baby car seat or carrycot for the first 6 months.

Can I hang a nursery bag on the Maxi-Cosit Laika stroller?
Yes. You can hang a nursery bag on the handles of the Maxi-Cosi Laika stroller. The maximum weight limit is 2kg.
Can I use a parasol with the Maxi-Cosi Laika stroller?
Yes. You can easily fit the Maxi-Cosi Parasol on the Maxi-Cosi Laika stroller. A parasol clip is included with your Maxi-Cosi Laika stroller.
Can I wash the Maxi-Cosi Laika stroller comfort cushion and cover in the washing machine?
Yes. Both the Maxi-Cosi Laika stroller cover and the comfort cushion are machine washable. We recommend using a delicates setting at a maximum of 30°C.
Can the Maxi-Cosi Laika stroller be installed parent-facing?
No, the Maxi-Cosi Laika stroller seat cannot be installed parent-facing but the Maxi-Cosi Laika soft carrycot can be installed parent-facing, so that you can watch over your baby from 0-6 months.
Is the Maxi-Cosi Laika stroller compatible with any Maxi-Cosi carrycots?
No, the Maxi-Cosi Laika stroller is not compatible with all Maxi-Cosi carrycot, only the Maxi-Cosi Laika soft carrycot.
Is the Maxi-Cosi Laika stroller suitable for cabin luggage on airplane?
It depends on the air company requirements and restrictions for cabin luggage.
What age range is the Maxi-Cosi Laika stroller suitable for?
The Maxi-Cosi Laika stroller is designed for children from birth to around 15kg (around 3½ years old). 

To give your baby optimal protection, we recommend using the Laika with the Maxi-Cosi Laika soft carrycot for the first 6 months. 
Can I fold my Maxi-Cosi Zelia stroller when the seat is facing me?
No, the Maxi-Cosi Zelia stroller should always be folded when the seat is road-facing.

Can I carry the Maxi-Cosi Zelia seat in the lie-flat position, by holding it from the bumper bar?
No, it is not recommended to carry the Maxi-Cosi Zelia stroller seat in the lie-flat position by holding the bumper bar. It should not be used as a carrycot.

Can I hang a nursery bag on the Maxi-Cosi Zelia stroller?
Yes. You can hang a nursery bag on the handles of the Maxi-Cosi Zelia stroller. The maximum weight limit is 2kg.

Can I use a parasol with the Maxi-Cosi Zelia stroller?
Yes. You can easily fit the Maxi-Cosi Parasol on the Maxi-Cosi Zelia stroller. A parasol clip is included with your Maxi-Cosi Zelia stroller.

Can I use the Maxi-Cosi Babycocoon in the Maxi-Cosi Zelia seat when in the lie-flat position?
No, the Maxi-Cosi Babycocoon accessory should not be used in the Maxi-Cosi Zelia seat when in the lie-flat position.

Can I wash the Maxi-Cosi Zelia stroller comfort cushion and cover in the washing machine?
No, the Maxi-Cosi Zelia stroller comfort cushion and cover are not removable: this needs to be washed with water, soap and a sponge.

How long can I use the Maxi-Cosi Zelia stroller in bassinet mode?
You can use the Maxi-Cosi Zelia stroller in bassinet mode until your baby is 8 months old.

Is the Maxi-Cosi Zelia stroller compatible with Maxi-Cosi car seats?
Yes, the Maxi-Cosi Zelia stroller is compatible with Maxi-Cosi car seats using adaptors, and the Maxi-Cosi Zelia stroller has a lie-flat position which makes it a stroller adapted from the birth of the baby.

What age range is the Maxi-Cosi Zelia suitable for?
The Maxi-Cosi Zelia stroller is designed for children from birth to around 15kg (around 3½ years old).

To give your baby optimal protection, we recommend using the Maxi-Cosi Zelia stroller with a Maxi-Cosi baby car seat for the first 6 months.