Proč kočárek otočený k rodiči?

Váš mrňousek vás rád pozoruje

Láskyplný pohled vašeho miminka je naprosto okouzlující. A když je ještě velmi malinké, nadevšechno miluje dívat se vám hluboko do očí. Tento překrásný vzájemný oční kontakt si dozajista budete chtít udržet i na procházkách. Proto je kočárek otočený k rodiči pro malé děti skvělá volba.

Kočárky otočené k rodičům
Většina kočárků pro nejmenší děti nabízí polohu směřující vzad i vpřed

Oční kontakt s miminkem je od jeho narození do asi 9 měsíců věku zcela zásadní pro jeho pohodu. V kočárku otočeném k rodiči vás uvidí a uslyší váš hlas, což je pro ně velice uklidňující.

Vaše miminko bude zářit štěstím, když si s ním budete během procházky povídat a čas od času ho políbíte. Díky kočárku otočenému k rodiči se mu budete moci věnovat a kochat se radostí v jeho tváři.

I vy budete mnohem uvolněnější, protože můžete kdykoli pohodlně zkontrolovat, jestli vašemu malému není příliš teplo nebo zima a jestli je chráněn před vším, co by ho mohlo rozrušit. Vaše děťátko se bude cítit v bezpečí, a s nadšením tak bude moci svým vlastním tempem objevovat svět. 

Přechod na kočárek otočený po směru jízdy
Jak vaše miminko poroste, bude se stále více zajímat o svět kolem sebe a bude chtít vše pozorovat. Možná se ale rozhodnete přejít na kočárek otočený po směru jízdy postupně. Ze začátku můžete změnit polohu sedačky kočárku vždy zhruba na hodinu, což je u většiny přehazovacích kočárků velmi snadné. 

Vyzkoušejte tento postup při procházce v parku, a pokud je váš mrňousek nejistý, můžete si při prohlížení kytiček stoupnout vedle něj. Dobu, kdy bude sedačka kočárku směřovat vpřed, pak lze postupně prodlužovat až na celé odpoledne.

Podívejte se na naše přehazovací kočárky Mura Plus 3 a Mura Plus 4.

3 nejdůležitější články

Poradíme vám

Využijte naši pomoc pro sestavení cestovního systému

Přejít k rádci
Vytuňte svůj trojkombinaci

Dokonale stylový kočárek

Číst dál
Proč potřebuji cestovní systém?

Pohodlná trojkombinace

Číst dál

Propojené výrobky

Mura Plus 3

Promění procházku v báječné dobrodružství

Číst dál
Mura Plus 4

Promění procházku v báječné dobrodružství

Číst dál

PŘIPOJTE SE K NÁM NA FACEBOOKU